اپیلاسیون با موم
موم چیست : انواع مو، روش اپیلاسیون با موم و اقدامات پس از اپیلاسیون
ژوئن 26, 2020
انجام میکرونیدلینگ روی صورت یک مرد
میکرونیدلینگ یا درمان با القاء کلاژن چیست؟
ژوئن 30, 2020

بهترین دارو برای پرپشت شدن ریش : روش ها، داروهای صنعتی و سنتی

پرپشت شدن ریش ها

ریش ها می توانند جذابیت زیادی به آقایان ببخشند و به همین دلیل است که بسیاری از افراد به ویژه جوانان می کوشند، با روش های مختلفی، ریش های خود را پرپشت تر کنند. در این مطلب می خواهیم روش های پرپشت شدن ریش ها را با استفاده از داروهای طب سنتی و داروهای پزشکی نوین به شما معرفی کنیم و به شما بگوییم چگونه می توانید از شر کم پشت بودن ریش ها خلاص شوید.

مطلبی که در مورد روش های پرپشت کردن ریش و موی صورت خواهید خواند، می تواند برای افراد شرکت کننده در دوره های آموزش آرایشگری مردانه مفید باشد.

از چه روش هایی می توانید برای پرپشت شدن ریش ها استفاده کنید؟

اگر بخواهیم صادقانه با شما سخن بگوییم، هیچ روشی برای پرپشت شدن سریع موهای صورت وجود ندارد و شما برای متراکم کردن موهای صورت خود، باید کمی صبر و طاقت داشته باشید و داروها و درمان های خانگی تنها می توانند کمی سرعت روند کار را افزایش دهد. این امر می تواند تا حد زیادی نیز به ژنتیک شما وابسته باشد.

بهبود رژیم غذایی و استفاده از مواد معدنی

بخش عظیمی از باقت موها را پروتئین ها تشکیل می دهند و استفاده از مواد غذایی حاوی پروتئین می تواند سرعت رشد ریش و سبیل شما را افزایش دهد. انواع مختلف لوبیا، دانه ها و مغزها و برخی از سبزیجات می توانند برای موهای شما مفید باشند. علاوه بر این مواد غذای حاوی زینک و ویتامین های A، B، C می توانند بر روی فولیکول های موهای شما تاثیر مثبت گذاشته و در نهایت به رشد بیشتر ریش و سبیل و همینطور تبدیل شدن موهای کرک مانند به موهای ضخیم تر ختم شود.

ورزش کردن می تواند هورمون ها را متعادل کند

ورزش کردن مزایای سلامتی بسیاری را به همراه دارد. در واقع شما با ورزش کردن شاد و شادابو سالم خواهید ماند و علاوه بر این مورد می توانید از مزیتی به عنوان پرپشت شدن ریش ها نیز بهره مند شوید. به طور کلی دو ویژگی مثبت زیر را می توان برای ورزش کردن در نظر گرفت. این دو ویژگی شامل موارد زیر هستند:

  • افزایش جریان خون و تغذیه بهتر فولیکول ها مو
  • تنظیم هورمون های بدن و افزایش سرعت پرپشت شدن ریش ها
موی صورت و ریش و سبیل پرپشت

صورت خود را ماساژ دهید

ماساژ دادن صورت می تواند به رشد سریع تر موهای آن یعنی ریش و سبیل کمک کرده و آن ها را پرپشت کند. رزماری تاثیر بسیار زیادی در پرپشت شدن ریش سبیل خواهد داشت و به همین دلیل می توانید ماسک های مختلفی را بر پایه عصاره این گیاه بسیازید. ترکیب روغن رزماری و برگ درخت چای، یا عصاره جوجوبا و همچنین روغن نارگیل می تواند سرم مناسبی برای ماساژ دادن ریش های شما محسوب شود. این روش جریان خون را افزایش داده و می تواند رشد ریش و سبیل را تسریع کند.

استراحت کردن می تواند در روند رشد ریش و سبیل تاثیر گذار باشد

هورمون رشد انسان در زمان خواب و استراحت ترشح می شود و به همین دلیل است که توصیه می شود اگر می خواهید بدنی سالم و سلامت داشته باشید، باید خواب خود را تنظیم کنید. خواب زود و به موقع می تواند به دلیل آنچه گفته شد در روند پرپشت شدن ریش و سبیل های شما تاثیر بگذارد.

دارو درمانی

چنانچه روش های فوق تاثیری بر رشد و پرپشت شدن ریش و سبیل های شما نداشت می توانید از دارو درمان استفاده کنید. به صورت کلی مصرف ماینوکسیدیل برای پرپشت شدن ریش و سیبیل می تواند در بسیاری از افراد اثر بخش باشد. این دارو چرخش سطحی خون را افزایش داده و به رشد موهای صورت شما کمک می کند. اگر مصرف این دارو مشکل شما را حل نکرد، بهتر است به یک متخصص پوست و مو مراحعه کنید و از داروهای تخصصی تر برای درمان استفاده کنید.

نکته دیگری که باید بدانید آن است که این موارد تنها در صورتی پاسخگوی مشکل شما خواهند بود که فولیکول های مو، در داخل پوست شما وجود داشته باشند و این کچلی ریش ارثی نباشد. در صورتی که کم پشت بودن موی صورت ارثی باشد، تنها راه درمان کاشت مو است و برای این منظور باید به مراکز کاشت ریش و سبیل مراجعه کنید.

نتیجه گیری: پرپشت شدن ریش مستلزم صرف زمان است

داشتن ریش های پرپشت می تواند برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار باشد و به همین دلیل است که در صورت در نیامدن قسمتی از ریش صورت، افراد به دنبال درمان آن خواهند رفت. بسیاری از افراد معتقدند که پرپشت شدن ریش با تیغ روشی مناسب برای این کار است و البته باید گفت که این امر صحیح نیست. شما می توانید برای پر شدن موهای صورتتان از کرم های مخصوص پرپشت کردن ریش، ماینوکسیدیل ریش و یا در برخی از موارد مالیدن روغن رزماری استفاده کنید و حتی ممکن است برخی افراد قرص ال دی را به شما پیشنهاد دهند. با این وجود باید بدانید که تنها روش های صحیح برای پرپشت شدن ریش آن هایی هستند که متخصصین پوست و مو به شما پیشنهاد می کنند.

بهترین دارو برای پرپشت شدن ریش کدام است؟

بهترین دارو برای پرپشت شدن ریش از فرد به فرد متفاوت است. برای این که ریش های پر پست داشته باشید، باید علت اصلی کم بودن ریش های صورت خود را کشف کرده و روشی مناسب را انتخاب کنید. لیست زیر شامل تعداد از بهترین داروهای پرپشت کننده ریش است که می توانید خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.