انواع ابزار و تجهیزات مورد استفاده در آرایشگاه چیست ؟

مردی در حال استفاده از شامپو برای شستن موها
انواع شامپو : کدام شامپو برای موهای من مناسب است؟
جولای 4, 2020
معرفی و نحوه کار با انواع قیچی پیتاژ
فوریه 12, 2021

انواع ابزار و تجهیزات مورد استفاده در آرایشگاه چیست ؟

لوازم لوکس آریشگاه

آشنایی با ابزار آرایشگاه مردانه و وسایل آرایشگاهی برای فردی که می خواهد در این زمینه فعالیت داشته باشد بسیار مهم و ضرروی است. افراد پس از گذراندن دوره آرایشگری که توسط آموزشگاه فنی و حرفه ای پارس که یکی از مراکز مهم در این زمینه است و با ارائه مدرک درجه 1 و 2 آرایشگری در صورت قبول شدن در آزمون مدرک به شخص داده خواهد شد. اولین قدم بعد از گرفتن مدرک برای یک آرایشگر خرید ابزار و تجهیزات برای محل مورد نظر خود است و ما در آموزشگاه فنی و حرفه ای پارس فرد را با انواع ابزار و تجهیزات مورد استفاده در آرایشگاه را به طور کامل آشنا میکنیم.

میز پذیرش مشتری

میز پذیرش مشتری اولین نقطه ای است که مشتری با آن روبه رو می شود، این مورد نیاز به طراحی و ظاهر سلیقه ای دارد تا مورد توجه مشتریان قرار گیرد. اندازه فضای پذیرایی به چیدمان سالن و فضای محل آرایشگاه شما بستگی دارد. و می توان گفت که یکی از مهمترین ابزار و تجهیزات در آرایشگاه به این منطقه بستگی دارد.

صندلی های انتظار

از آنجا که عملی نیست که همه مشتری های همزمان به آرایشگاه مراجعه کنند، داشتن منطقه ای که بتوانند در آنجا منتظر بمانند مهم است. هنگام انتظار، سرگرمی، مجله یا میان وعده در این قسمت. بر اساس اولویت و بودجه خود، می توانید صندلی یا کاناپه های مستقل داشته باشید.

برس مو

تجهیز سالن خود به شانه و برس آرایشگری نکته اساسی است. اندازه و عملکرد آنها متفاوت است. به عنوان مثال، شانه های دندانه دار، برس های مربعی، برس های پارویی و غیره وجود دارد.

بخارشوی مو

این وسیله موها را مرطوب می کنند. همچنین از آنها در ماساژ و استفاده از رنگ و رنگ مو استفاده می شود. از نظر اندازه و قیمت متفاوت هستند. یکی را متناسب با هزینه و نیازهای خود انتخاب کنید.

قیچی / قیچی مو

اندازه اینها از حدود 4.5 تا 8 اینچ متفاوت است. یک متخصص قیچی می تواند به شما کمک کند تا یکی از مواردی که برای شما مناسب است را تهیه کنید. این به شما کمک می کند مهارت های اصلاح خود را افزایش دهید. هرچه قیچی کوتاهتر باشد، اصلاح دقیق تر است. به همین ترتیب، هرچه قیچی بلندتر یا بزرگتر باشد، ترکیب مهارت بیشتری دارد.

ماشین اصلاح سر و صورت

ماشین اصلاح برای سر و صورت و همچنین برای زدن خط ریش و گردن استفاده می شود در زمان قدیم آرایشگران از قیچی استفاده میکردند، در حال حاضر یکی از مهمترین وسیله برای آرایشگران ماشین اصلاح است.

کاسه های شامپو

کاسه شامپو ظرفشویی است که برای شستشوی مو و حالت دهی مو استفاده می شود. مشتری برای انجام هر کاری که آرایشگر می خواهد روی آن انجام دهد، در حالی که سرش را به سمت ظرف شامپو برمی دارد، می نشیند. این یک سیستم تخلیه و یک اهرم است که برای راحتی کار آرایشگر تنظیم شده است.

ابزار آرایش مو و صندلی های حالت دهنده مو

این موارد از سشوار، جدیدترین اتوی مو، ماشین اصلاح مو و غیره را در بر می گیرد که برای پاسخگویی به خواسته های مدل سازی مشتری طراحی شده اند. صندلی های حالت دهنده مو از ضروریات یک مغازه هستند. آنها در طرح ها و رنگ های مختلفی ارائه می شوند که به دکور و سلیقه شما بسیار اهمیت می دهند.

دسته تیغ

دسته تیغ نیز یکی دیگر از وسایل مورد نیاز یک آرایشگر است و دو نوع مختلف دارد که یکی برای اصلاح صورت و دیگری برای پیتاژ هستند.

آب فشان

برای مرطوب کردن موی سر قبل از شروع کار استفاده می شود.

موپران

از این ابزار برای پاک کردن موهای ریخته شده بر روی صورت، گردن و گوش مشتریان استفاده می شود.

در آموزشگاه فنی و حرفه ای پارس در رشته آرایشگری درجه 2 آشنایی با این ابزار و نحوه استفاده آن ها به هنرجویان عزیز و در آرایشگری درجه 1 به طور کامل آموزش داده خواهدشد. امیدواریم با این مطالب به شما هنرجویان عزیز کمک لازم را کرده باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.