تفاوت بدن قبل و بعد از وکس کردن
وکس چیست و چه مزایایی دارد؟
می 24, 2020
افزایش سرعت رشد مو
چگونه رشد مو را افزایش دهیم؟
می 26, 2020

برای افتتاح آرایشگاه مردانه به چه وسایلی احتیاج داریم؟

تجهیزات آرایشگری مردانه

آرایشگری مردانه شغلی با بازار ار مناسب و است به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد بخواهند وارد این حیطه شغلی شوند. چنانچه بخواهید به این شغل ورود کنید، باید تجهیزات مختلفی را برای خود تهیه نمایید . در این مطلب می خواهم با تجهیزات آرایشگری مردانه آشنا شویم و به شما بگوییم برای راه اندازی آرایشگاه مردانه به چه وسایلی احتیاج خواهید داشت.

انواع تجهیزات آرایشگاه مردانه

وقتی سخن از وسایل آرایشگری مردانه به میان می آید، لیست یلند بالایی را می توان متصور شد. اما در نهایت تمامی این وسایل در یکی از دسته بندی های زیرجای خواهند گرفت:

 • وسایل کوتاهی
 • وسایل مدل دادن
 • وسایلی که در آموزش آرایشگری مردانه درجه یک با آن ها آشنا می شوید.
 • و تجهیزات دکوری، آینه ها و صندلی ها

تجهیزات کوتاهی مو

همانطور که از نام این دسته از وسایل مشخص است. از آن ها برای کوتاه کردن موها استفاده می شود. این وسیله ها شامل موارد زیر هستند.

قیچی ها

قیچی ها انواع مختلفی دارند و هرکدام برای انجام عملی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این وسایل را باید مهمترین و ضروری ترین تجهیزات هر آرایشگاه مردانه دانست. از انواع قیچی ها موارد استفاده آن ها باید به نکات زیر اشاره نمود:

 • قیچی کوتاهی: این نوع از قیچی ها در زمان کوتاه کردن مو استفاده می شود.
 • قیچی پیتاژ: از این نوع قیچی برای خرد کردن مو ها استفاده می شود.
 • قیجی ابرو: از این قیچی ها برای کوتاهی ابرو استفاده می شود.
 • قیچی های سر کج: این نوع قیچی ها نیز به منظور کوتاهی ابرو استفاده شده و نوعی از قیچی های ابرو هستند.
 • قیچی های تیغه بلند و تیغه کوتاه: هر کدام از این قیچی ها کاربرد خاص خود را دارند.

برای یادگیری نحوه استفاده هر یک از این قیچی های می توانید در کلاس های آموزش آرایشگری مردانه شرکت کنید.

وسایل آرایشگاه مردانه برای کوتاهی مو

شانه ها

یکی دیگر از دسته وسایلی که در زمان موتاهی مو به آن ها احتیاج خواهید داشت شانه ها هستند. دو مورد از پر استفاده ترین اعای این دسته از تجهیزات آرایشگاه مردانه، شانه های تخت کوچک و شانه های دم باریک هستند.

ماشین اصلاح

یکی دیگر از وسایل پر کاربرد در آرایشگری مردانه ماشین اصلاح است. از این وسیله در موارد مختلفی استفاده خواهد شد. این تجهیزات آرایشگاه مردانه در زمان کوتاهی مو، کوتاه کردن ریش و سبیل، آنکارد و خط بندی موهای صورت و پشت گردن مورد استفاده قرار می گیرند و امروزه به واسطه شکل گرفتن مدل موهای جدید، از گذشته پرکاربردتر نیز شده اند.

انواع تیغ های اصلاح

انواع تیغ های اصلاح در کوتاهی مو و یا کادر بندی خطوط پشت گردن و خط آنکارد ریش مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات که ممکن است انواع مختلفی از آن را در آرایشگاه مردانه بیابید، بسته به مهارت آرایشگر ممکن است در موارد مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

صندلی آرایشگری مردانه

یکی دیگر از وسایل بسیار مهمی که هر آرایشگر در زمان خرید آن باید بسیار اهمیت به خرج بدهد، صندلی آرایشگری است. در واقع استفاده از صندلی آرایشگری مناسب می تواند تجربه مراجعه به آرایشگاه مردانه را برای مشتریان لذت بخش و کار را برای آرایشگر ساده تر کند. به همین دلیل است که صندلی آرایشگری نیز یکی از مهمترین تجهیزات آرایشگاه های مردانه محسوب می شود.

 • راحتی
 • زیبایی
 • قیمت مناسب
 • امکانات کافی

فرچه

فرچه ها انواع مختلفی دارند و هرکدام برای کاری استفاده می شوند. دو مدل اصلی فرچه های آرایشگری فرچه گرد و فرچه تخت هستند. از فرچه گرد برای اعمال خمیر و یا فوم ریش بر روی صورت در زمان اصلاح با تیغ استفاده می شود. این درحالی است که فرچه تخت برای زدودن موها از روی صورت استفاده شده و به همین دلیل به آن مو پران نیز گفته می شود.

وسایل آرایشگری مردانه

سایر وسایل مورد نیاز آرایشگاه

لیست وسایل مورد نیاز آرایشگاه، به همینجا ختم نمی شود و شما وسایل بسیار دیگری را نیز نیاز خواهید داشت. این وسایل شامل موارد زیر هستند.

حوله و حوله خشک کن

هنگامی که سر مشتریان خود را می شویید، پیش از سشوار کشیدن، باید به فکر گرفتن آب موجود بر روی موها باشید. به همین دلیل، شما در آرایشگاه خود، به چند حوله تمیز احتیاج دارید، که باید هر شب شسته شوند. یکی دیگر از وسایل مورد نیاز، آویز حوله خشک کن است.

وسایل حالت دادن به مو

وسایل مختلفی برای حالت دادن به موها، مورد استفاده قرار می گیرند. این وسایل شامل سشوار، اتو مو و انواع شانه و برس هستند، که هر کدام به فراخور احتیاج مورد استفاده قرار می گیرند.

حالت دهنده ها

از مواد مختلفی برای حالت دادن به موها استفاده می شود. این مواد شامل موارد زیر است:

 • واکس مو
 • سرم مو
 • ژل
 • تافت
 • چسب مو

و سایر موادی است که از آن ها برای حفظ حالت مو استفاده می شود.

لوازم یکبار مصرف

لوازم یکبار مصرف زیادی در آرایشگاه ها یافت می شوند. از این وسایل می توان به پنبه استریل، تیغ، وکس، ماسک های صورت، دستکس ها و سایر موارد مشابه اشاره کرد.

لوازم آرایشی و بهداشتی

لوازم آرایشی و بهداشتی می توانند در موارد خاص همچون گریم داماد مورد استفاده قرار بگیرند. این وسایل شامل کرم ها، انواع لوازم آرایشی دیگر و عطر و ادکلن باشند.

سایر موارد

سایر موارد می توانند شامل مواردی باشند که در زمان ارائه خدمات جانبی مورد استفاده قرار می گیرند. این خدمات می توانند شامل خدمات مراقبتی از پوست، اپیلاسیون و حتی وسایل رفاهی مانند صندلی و میزها، آینه ها و همچنینی آب سرد کن و چای ساز باشند.

نتیجه گیری: وسایل آرایشگری بسیار زیاد بوده و لوازم زیادی را برای راه اندازی آرایشگاه نیاز دارید

همانطور که مشاهده کردید، لوازم مورد نیاز در یک آرایشگاه مردانه شامل موارد بسیار زیاد و متنوعی هستند، که برخی از آن ها صد در صد لازم بوده و برخی دیگر تنها در بعضی از آرایشگاه ها یافت می شوند. اگر می خواهید یک مغازه آرایشگری افتتاح کنید، ابتدا باید به تهیه این لوازم فکر کرده و با یک حساب سر انگشتی، ببینید، که آیا از پس این موارد بر خواهید آمد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.