آفتاب سوختگی روی کتف یک فرد
آفتاب سوختگی چیست و چگونه درمان می شود؟
ژوئن 24, 2020
پرپشت شدن ریش ها
بهترین دارو برای پرپشت شدن ریش : روش ها، داروهای صنعتی و سنتی
ژوئن 28, 2020

موم چیست : انواع مو، روش اپیلاسیون با موم و اقدامات پس از اپیلاسیون

اپیلاسیون با موم

موم ماده ای چسبناک است که از آن برای حذف موهای زائد استفاده می شود. استفاده از این ماده، روشی برای خلاص شدن از شر موهای زائد است، که از زیر شاخه های اپیلاسیون محسوب می شود.

از آنجا که حذف موهای زائد صورت به واسطه استفاده از موم یکی از سر فصل های آموزش آرایشگری مردانه است، در این مطلب می خواهیم شما را با انواع این ماده آشنا کرده و به شما بگوییم که چگونه می توانید با استفاده زا موم موهای زائد آقایان را اصلاح نمایید.

موم چیست؟

موم نوعی ماده چسبناک است. روند استفاده از این ماده به گونه ای است که ابتدا با استفاده از حرارت شل شده و موها را احاطه می کند، سپس با کندن موها از روی بدن، شما را برای مدتی از شر آن ها خلاص می نماید. موم ها انواع مختلفی دارند اما تقریباً همه آن ها در برابر حرارت شل شده و در زمان سرد شدن سفت تر می شوند. در زمان گذشته تنها موم های گرم وجود داشتند، که رنگی زرد و یا کرم داشته و در برابر رطوبت نیز مقاوم بودند.

انواع مختلف موم برای اپیلاسیون آقایان

همانطور که گفتیم، در گذشته تنها یک نوع موم وجود داشت. این در حالی است که امروزه انواع مختلفی از موم ها برای نقاط مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال موم های سرد، یکی از بهترین انواع این ماده برای حذف کردن موهای زائد کونه و شقیقه ها در آقایان هستند. در ادامه به معرفی انواع موم ها خواهیم پرداخت. این موم ها شامل موارد زیر هستند:

  • موم گرم
  • موم سر
  • موم عربی
  • موم عسلی
  • موم ذغالی
موم انداختن خط ریش صورت

موم گرم

همانطور که از نام این نوع موم مشخص است، از آن تنها با استفاده از گرم کردن می توان استفاده نمود. این ماده در برابر حرارت شل شده و پس از مالیده شدن بر روی پوست، با گذشت مدتی کوتاه سفت می شود و می توانید با چسباندن یک نوار پارچه ای یا پلاستیکی بر روی آن، روند اپیلاسیون را تکمیل کنید.

موم سرد

این نوع از موم را می توان بدون استفاده از اعمال کرما نیز استفاده مرد و تنها در شرایطی سفت خواهد شد که در مجاورت هوا قرار بگرید. به این ترتیب می توان گفت کار با این نوع بسیار ساده تر اس نوع قبلی است.

موم عربی

موم عربی که با نام صمغ عربی نیز شناخته می شود، نوعی از این دسته مواد است که به واسطه طبیعی بودن مواد تشکیل دهنده، از فرد مصرف کننده در مقابل حساسیت های پوستی مراقبت کرده و نمی گذارد این مشکل شما را آزار دهد.

موم عسلی

همانطور که از نام این ماده می توان حدس زد، این ماده نوعی موم بر پایه عسل است و به همین دلیل ویژگی عدم حساسیت زایی را به همراه خواهد داشت. ضمناً به دلیل دمای پایین مورد نیاز برای شل شدن عسل، به حرارت چندانی نیاز ندارد. عسل خاصیت ترمیم کنندگی داشته و علاوه بر حذف موهای زائد می تواند به شفافیت و درخشندگی پوست شما نیز کمک کند.

موم ذغالی

یکی دیگر از انواع موم های پر طرفدار برای حذف موهای زائد، موم هایی هستند که از ذغال فعال در ترکیب آن ها استفاده شده است. این ماده به دلیل اثر بخشی خود در گند زدایی، می تواند در لایه برداری پوست و افزودن شفافیت به آن نیز تاثیر گذار باشد. به همین دلیل است که ماسک های صورت حاوی ذغال که به ماسک سیاه معروف هستند نیز بسیار محبوب می باشند. فراموش نکنید که این موم یکی از بهترین گزینه ها برای حذف موهای زائد صورت در افراد است.

موم انداختن کمر

مزایا و معایب استفاده از موم برای کندن موهای زائد صورت

بخش های زیادی از صورت آقایان از مو پوشیده شده است، اما نمی توان همه آن ها را جزو بخش هایی از ریش و سبیل دانست که به جذابیت ظاهری شما کمک می کنند. به همینل دلیل است که بسیاری از افراد از روش های مختلف آنکارد کردن صورت استفاده می کنند. استفاده از تیغ و ماشین ریش تراش، اثر بسیار کوتاه مدتی داشته و به همین دلیل می تواند در طول زمان، برای شما خسته کننده شود. به همین دلیل توصیه می کنیم به جای تکیه کردن بر این روش ها، یک روش طولانی مدت تر مانند اپیلاسیون به وسیله موم و یا لیزر را انتخاب کنید. البته لیزر کردن موهای زائد می تواند هزینه بر، خسته کننده و دارای عوارض باشد. در ادامه به بررسی و معرفی مزایا و معایب استفاده از موم برای حذف موهای زائد صورت در آقایان خواهیم پرداخت.

معایب استفاده از موم برای حذف موهای زائد صورت

نمی توان عیب های زیادی را برای این روش متصور شد. تنها ایرادات استفاده از موم برای حذف موهای زائد شامل درد بسیار اندک و امکان تحریک پوستی در تعداد بسیار کمی از افراد است که البته آن ها نیز می توانند از انواع طبیعی موم استفاده نمایند.

مزایا استفاده از موم برای اصلاح موهای زائد مردان

مزیت های استفاده از موم بسیار زیاد هستند. بزرگترین مزیت استفاده از این روش برای پاکسازی صورت از موهای زائد، کنده شدن موها از ریشه است که این امر می تواند دو ویژگی مثبت زیر را حاصل کند:

  1. ضعیف شدن موهای زائد به مرور زمان
  2. مدت طولانی تر بهره مند بودن از پوستی لطیف

از دیگر مزیت های این روش می توان به کم هزینه بودن آن اشاره کرد. این روش نسبت به لیزر تحریک پوستی و درد بسیار کمی داشته و این نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت آن است. علاوه بر تمام این ها، استفاده از موم برای حذف موهای زائد، می تواند به عنوان یک روش لایه برداری پوست و بازکردن حفره های طبیعی پوست صورت نیز محسوب شود. به این ترتیب می توان گفت، استفاده از این ماده می تواند جزو بهترین روش های اصلاح موهای زائد صورت محسوب شود.

نتیجه گیری

موم ماده ای چسبنده است، که موها را از ریشه خارج می کند و لطافت را تا مدتی طولانی برای پوست شما به همراه خواهد داشت. اگر به دنبال یک روش ساده، کم هزینه و کم خطر برای خلاص شدن از شر موهای زائد گونه، پیشانی و شقیقه ها هستید، توصیه می شود از موم انداختن صورت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.