آرایشگر مردانه ماهر و حرفه ای
چگونه یک آرایشگر مردانه ماهر و حرفه ای شویم؟
می 22, 2020
تفاوت بدن قبل و بعد از وکس کردن
وکس چیست و چه مزایایی دارد؟
می 24, 2020

احتمال انتقال کرونا در آرایشگاه ها چگونه کاهش می یابد؟

چند ماهی اشت که جامعه جهانی درگیر نوعی بیماری به از خانواده کرونا ویروس ها است. این ویروس بیماری زا که کووید 19 نام گذاری شده است. این بیماری به شدت انتقال پذیر است و به همین دلیل آرایشگاه ها که نیازمند ارتباطر نزدیک مشتری و خدمت رسان است، یکی از پر خطرترین مکان ها در ارتباط با این بیماری محسوب می شود. مطلبی که هم اکنون در وب سایت آموزشگاه آرایشگری موهات مطالعه می کنید، با این هدف نوشته شده است که بدانیم احتمال انتقال کرونا در آرایشگاه ها چگونه کاهش می یابد؟

به گزارش سازمان بهداشت جهانی اولین و بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا در آرایشگاه، آن است که تا فروکش کردن تب این بیماری به آرایشگاه ها مراجعه نکنید. اما اگر قصد این کار را دارید، باید اطمینان حاصل کنید، که وسایل غیر یکبار مصرف، پس از هر بار استفاده با مصرف الکل، سفید کننده ها و یا استفاده از دستگاه اتوکلاو ضد عفونی می شوند.

ویروس کرونا چگونه انتقال می یابد؟

اگر می خواهید احتمال انتقال کرونا در آرایشگاه به خود و یا مشتریانتان را کاهش دهید، باید بدانید که این ویروس چگئنه منتقل می شود. در این رابطه باید به شما بگوییم که اصلی ترین روش انتقال این بیماری، ترشحات تنفسی هستند. این ویروس به محض ورود به ریه ها، در آن ها لاه گزینی کرده و خود را تکثیر می نمایند. ویروس های کووید نوزده پس از آن با هربار نفس کشیدن و سرفه افراد از بدن آن ها خارج شده و می توانند به دیگران منتقل شوند. به همین دلیل می تواند گفت، تماس یا رابطه نزدیک با فرد مبتلا، یا اشیایی که در اطراف آن فرد بوده است، می تواند شما را به کرونا مبتلا کند.

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا پیش از مراجعه به آرایشگاه باید از چه مواردی مطمئن شد؟

اگر مجبور بودید به آرایشگاه مراجعه کنید، توصیه می شود، حتماً با آرایشگر خود، هماهنگی های لازم را انجام دهید و در زمانی به آنجا مراجعه نمایید که شخص دیگری در آن مکان وجود و حضور نداشته باشد. پس از آن باید اطمینان حاصل کنید که وسایل و تجهیزات ضد عفونی شده اند. بهتر است از روپوش و وسایل شخصی اصلاح برای کوتاه کردن موهای خود استفاده نمایید و از آرایشگر خود بخواهید که از ماسک و شیلد در زمان ارائه خدمات استفاده نماید. همچنین شما می توانید یک اسپری الکل به همراه داشته باشید و آن را برای ضد عفونی کردن صندلی و مکان نشستن استفاده نمایید.

یک آرایشگر مردانه در حال استفاده از ماسک برای کاهش خطر ابتلا به کرونا

چه موارد بهداشتی در دوران شیوع کرونا باید در آرایشگاه ها رعایت شود؟

رعایت بهداشت در دوران همه گیری کرونا، یک مسئولیت اجتماعی است، که می تواند جان شما و اطرافیان شما را در امان نگهدارد. مواردی که لازم است در دوران کرونا رعایت کنید شامل نکات زیر هستند:

 • شما باید مکان هایی که افراد مختلف با آن ها تماس دارند، را با محلول 10 درصد وایکس و آب ضد عفونی کنید.
 • در دوران کرونا از خدماتی که نیاز به شستشوی سر دارند خود داری کنید.
 • در این دوران برای جلوگیری از انتقال بیماری از استفاده از وسایل خطر سایزی همچون حوله های مشترک به طور جد، خودداری کنید.
 • از قرار دادن لیوان و حتی لیوان های یکبار مصرف برای نوشیدن آب و چای خودداری کنید.
 • استفاده از سشوار برای حالت دادن به موها می تواند ویروس های احتمالی موجود بر روی مشتری را تا فواصل زیادی پخش کند و به همین دلیل باید از آن خودداری کنید.
 • سعی کنید سیستم تهویه مغازه خود را تا حد امکان تقویت کنید.موارد زیر می توانند در این امر موثر باشند:
  • استفاده از فن تهویه قوی تر
  • باز گذاشتن پنجره ها
  • باز گذاشتن درها
  • استفاده از فیلترهای هوای کربن فعال
 • در صورت مشاهده کوچکترین علائم بیماری در افراد از ورود آن ها به مغازه خود جلوگیری کنید.
 • از سطل های زباله عفونی مناسب و کیسه زباله دار برای معدوم نمودن وسایل یکبار مصرف استفاده نمایید.
 • حتماً از دستکش، ماسک و شیلد استفاده نمایید.

چگونه می توان برای جلوگیری از انتشار کرونا محلول ضد عفونی ساخت؟

همانطور که پیشتر گفته شد، احتمال انتقال کورنا در آرایشگاه بسیار زیاد است و رعایت موارد مختلف می تواند از این اتفاق جلوگیری کرده یا حداقل احتمال آن را کاهش دهد. بزرگترین و موثرترین اقدام برای جلوگیری از انتشار هرچه بیشتر کرونا، ضد عفونی کردن سطوح است و از آنجایی که قیمت محلول های ضد عفونی کنند چندان هم کم نیست ممکن است شما به فکر ساختن یک محلول ضد عفونی کننده افتاده باشید. برای اینکار کافی است محلولی متشکل از آب و وایتکس با غلظت 20% درست کنید. بهترین زمان استفاده از چنین محلوی 24 ساعت اولیه پس از ساخت آن است. ضمناً باید از این محلول در یک ظرف پلاستیکی تیره رنگ نگهداری کنید.

سایر مواردی که می تواند برای کاهش احتمال انتقال کووید 19 در آرایشگاه مفید باشد

روش های بسیار دیگری برای کاهش احتمال انتقال بیماری کرونا در آرایشگاه وجود دارد. برای جلوگیری از ابتلا به مشتریان به این بیماری می توانید استفاده از ماسک توسط مشتریان آرایشگاه را نیز اجباری کنید. نصب یک تونل ضدعفونی در ورودی آرایشگاه می تواند تاثیر اقدامات را دوچندان کند. ضدعفونی کردن دست مشتریان و پرسیدن در مورد وضعیت سلامتی آن ها پیش از ورود به محیط آرایشگاه می تواند یکی دیگر از اقدامات مفید باشد.

نتیجه گیری: کرونا خطرناک است و آرایشگاه یکی از مکان ها با احتمال انتقال بالا است

همانطور که می دانید، جان انسان ها بر هرچیزی ارجحیت دارد. ممکن است بسته بودن آرایشگاه ها باعث ورشکستگی شما شود و این نیز می تواند دردناک باد، پس بهتر است راهی برای مقابله با این مشکل پیدا کنید. رعایت موارد فوق می تواند باعث کاهی احتمال انتقال کرونا در آرایشگاه شود. امیدواریم این مطلب برای شما هنرجویان دوره های آموزش آرایشگری مردانه مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.