احتمال انتقال کرونا در آرایشگاه ها چگونه کاهش می یابد؟
می 23, 2020

چگونه یک آرایشگر مردانه ماهر و حرفه ای شویم؟

آرایشگر مردانه ماهر و حرفه ای

همانطور که می دانید، ورود به حیطه های کاری مختلف از دشواری چندانی برخوردار نیست، بلکه اهمیت اصلی قضیه در آن است که شما بتوانید در آن شغل حرفه ای شوید. پس از سال ها تجربه در آموزش آرایشگری مردانه، بارها با این پرسش از سوی هنرجویان مواجه شده ایم که چگونه می توان به یک آرایشگر مردانه حرفه ای تبدیل شد. در این مطلب می خواهیم درمورد روش های آموزش آرایشگری حرفه ای و مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه با شما صحبت کنیم.

شغل آرایشگری مردانه چیست؟

شغل آرایشگری یک شغل خدماتی هنری است که در گذشته تنها به خدمات سلمانی یا همان کوتاهی مو خلاصه می شد، اما امروزه مشاغل مختلفی را پوشش می دهد. برای آنکه یک آرایشگر مردانه حرفه ای باشید، باید حداقل دو یا چند مورد از این تخصص ها را آموخته و در آن ها به تسلط کافی برسید و برای این هدف باید در بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه به یادگیری بپردازید.

آرایشگری مردانه شامل چه تخصص هایی است؟

هنگامی که سخن از آموزش آرایشگری مردانه به میان می آید ذهن اکثر افراد، تنها به مواردی همچون کوتاهی مو معطوف می شود. این در حالی است که آرایشگری مردانه حرفه ای به این مورد خلاصه نشده و شامل موارد زیر نیز هستند:

  • آموزش آرایشگری مردانه درجه دو
  • آموزش آرایشگری مردانه درجه یک
  • آرایش داماد
  • مراقب از ناخن
  • گریموری
  • مراقبت از پوست و مو
تصویری از یک آرایشگر مردانه ماهر

روش های مختلف یادگیری آرایشگری مردانه کدامند؟

برای آنکه بتوانید یک آرایشگری مردانه ماهر و حرفه ای شوید، باید بهترین روش یادگیری آرایشکری مردانه را انتخاب کنید. این روش های یادگیری می توانند شامل موارد زیر باشند:

شاگردی کردن برای یادگیری آرایشگری

اولین روشی که می تواند به ذهن یک فرد برای یادگیری آرایشگری حرفه ای خطور کند، شاگردی کردن در یک آرایشگاه مردانه است. گرچه این روش را می توان از لحاظ فنی روشی بسیار مناسب دانست، اما اگر می خواهید یک آرایشگر ماهر شوید، به شما توصیه می کنیم، هرگز از این روش استفاده نکنید، زیرا در این شیوه شما به چندین ماه یا حتی چندین سال زمان برای ورود به بازار کار احتیاج خواهید داشت.

شرکت در کلاس های درسی

یکی دیگر از روش های مورد نظر برخی افراد برای یادگیری آرایشگری مردانه، شرکت در دوره دبیرستان در رشته کار و دانش آرایشگری مردانه است. گرچه این امر می تواند برای افراد مختلف از نظر رایگان بودن مناسب محسوب شود ولی شک و شبه زیادی در تبدل شدن یک آرایشگر مردانه ماهر با استفاده از این روش وجو دارد.

شرکت در دوره های فنی و حرفه ای

اگر نظر ما را در مورد روش های تبدیل شدن به یک آرایشگر مردانه ماهر و حرفه ای بخواهید، باید به شما بگوییم که بهترین روش یادگیری آرایشگری مردانه، شرکت در دوره های آرایشگری سازمان فنی و حرفه ای است. در این روش شما می توانید شغل و حرفه مورد نظر را بر پایه اصول عملی و عملی در کوتاه ترین زمان ممکن بیاموزید و به این ترتیب به یک آرایشگر مردانه حرفه ای تبدیل شوید.

آرایشگر مردانه ماهر

مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه چقدر است؟

برای آنکه بتوانید به یک آرایشگر مردانه ماهر و حرفه ای تبدیل شوید، باید به تمامی جوانب و موارد مختلف فکر کرده باشید. همانطور که گفته شد، آرایشگری مردانه از رشته های مختلفی تشکیل شده است و بسته به آنکه شما قصد دارید کدام یک از این رشته ها را یاد بگیرید، می توانید ممکن است به صرف زمان و هزینه بیشتر و یا کمتری احتیاج داشته باشید. مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری رشته آرایشگری درجه دو مردانه 2 ماه و مدت مورد نیاز برای یادگیری پیرایش مردانه درجه 1 یک ماه است. این درحالی است که شما می توانید گرموری و آرایش داماد را نیز در یک ماه بیاموزید و اگر کلاس های شما به صورت فشرده برگذار شود، می توانید با سرعت بیشتر و در مدت کمتری این موارد را یاد بگیرید.

برای تبدیل شدن به یک آرایشگر ماهر و حرفه ای به مواجهه احتیاج خواهید داشت

اگر می خواهید به یک آرایشگر مردانه ماهر و توانمند تبدیل شوید و آرایشگری را به صورت صفر تا صد و در حد حرفه ای یاد بگیرید، بهتر است خود را در شرایط آن قرار دهید. در واقع علت برتری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای به شاگردی کردن نیز همین امر است. زیرا شما در این دوره ها، خود به کوتاه کردن موی افراد خواهید پرداخت. این در حالی است که شما در زمان شاگردی کردن تنها نظاره گر کوتاهی مو خواهید بود.

پس از آن که مدرک آرایشگری مردانه خود را دریافت کردید، می توانید با استفاده از آن یک جواز کسب دریافت کرده و در مکانی پر تردد، یک مغازه کوچک را اجاره نمایید. اگر نرخ کوتاهی مو را رقم چندان بالایی اعلام نکنید، بدون شک مشتریان زیادی خواهید داشت و علاوه بر در آمد مناسب می توانید به تسلط صد در صدی نیز دست پیدا نمایید و به سرعت به یک آرایشگر مردانه ماهر و حرفه ای تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.