بهداشت آرایشگاه مردانه
بهداشت آرایشگاه: چرا باید به نکات بهداشتی در آرایشگاه توجه ویژه ای داشت؟
می 30, 2020
اقتاح آرایشگاه مردانه
راه اندازی آرایشگاه مردانه چه مراحلی دارد؟
ژوئن 4, 2020

درآمد شغل آرایشگری مردانه چقدر است؟

میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه

درآمد شغل آرایشگری مردانه می تواند بر اساس فاکتورهای محتلفی کمتر یا بیشتر شود، در این مطلب می کوشیم، برای شما عزیزانی که قصد ثبت نام در کلاس های آرایشگری آموزشگاه ما را دارید، به موارد مختلفی در این مورد اشاره کنیم. ضمناً چنانچه قصد ثبت نام با تخفبف را دارید، می تواند با کلیک بر روی واژه “ثبت نام با تخفیف” به بخش ثبت نام مراجعه کنید.

مانند هر حرفه دیگری، علاقه مندان به ورود به حیطه کاری آرایشگری مردانه نیز، پیش از اقدام به یادگیری این حرفه و شرکت در کلاس های آموزش آرایشگری مردانه، می خواهند بدانند که درآمد شغل آرایشگری مردانه چقدر است.

در واقع در مورد شغل آرایشگری مردانه می توان گفت راحتی و جذابیت از یک سو و میزان درآمد مناسب از سوی دیگر توانسته است، این حرفه را به یک شغل مناسب با درآمد استثنایی تبدیل کند. در این مقاله به بررسی میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه خواهیم پرداخت.

چه طور می توان وارد حیطه کاری آرایشگری شد؟

پیش از آنکه بخواهیم به توضیحات در مورد میزان درآمد یک آرایشگر مردانه بپردازیم و ببینیم که یک آرایشگر چقدر درآمد دارد. باید بدانیم که چگونه می توان به این حیطه کاری وارد شد. البته برای پی بردن به این امر بهتر است، مقاله ای تحت عنوان “چگونه یک آرایشگر ماهر شویم؟” را بخوانید.

برای تبدیل شدن به یک آرایشگر باید مهارت پیدا کنید

اگر می خواهید در حوزه کاری آرایشگری مردانه به فعالیت بپردازید، ابتدا باید در این شغل به مهارت کافی برسید. برای این کار می توانید یکی از سه روش زیر را انتخاب نمایید.

 • شاگردی در مغازه آرایشگری مردانه
 • تحصیل در رشته آرایشگری
 • شرکت در دوره های آموزشگاه آرایشگری فنی و حرفه ای موهات

مدرک و جواز چیزی است که به آن احتیاج خواهید داشت

مهارت تنها امری نیست که به آن نیاز خواهید داشت. در واقع شما پس از کسب مهارت برای افتتاح آرایشگاه مردانه به مدرک آرایشگری برای دریافت جواز کسب احتیاج خواهید داشت. داشتن جواز کسب می تواند اولین گام شما برای افتتاح یک آرایشگاه شخصی و افزایش درآمد شغل آرایشگری مردانه برای شما محسوب شود.

برای رسیدن به درآمد مناسب از شغل آرایشگری مردانه به چه مقدار سرمایه احتیاج خواهیم داشت؟

اگر بر روی شغل آرایشگری به عنوان منبع درآمد آینده خود حساب کرده اید، باید بدانید که به هرحال ورود به این شغل به میزانی سرمایه احتیاج خواهد داشت ولی این سرمایه مورد نیاز چندان زیاد نخواهد بود. در واقع در قیاس با میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه ، این سرمایه گذاری بسیار ناچیز است. تنها سرمایه اولیه مورد نیاز شما برای ورود به شغل آرایشگری مردانه هزینه مورد نیاز برای ثبت نام در کلاس های دوره آموزش آرایشگری مردانه خواهد بود. پس از آن باید برای مدتی به صورت درصدی بر روی صندلی یک آرایشگاه فعال کار کنید تا علاوه بر کسب درآمد از طریق آرایشگری، چند و چون کار و فوت و فن برخورد با مشتری را در حد تسلط صد در صدی در شرایط مختلف بیاموزید. پس از آن می توانید با پس انداز کردن درآمد خود، به صورت شریکی یا به تنهایی یک آرایشگاه را افتتاح کنید و به کسب درآمد از طریق این شغل بپردازید.

روش های کسب در آمد از طریق آرایشگری را می توان به سه روش کلی زیر تقسیم کرد:

میزان درآمد یک آرایشگر حرفه ای از این شغل زیاد است.

کار کردن در آرایشگاه مردانه دیگران

در ایتدای کار و به منظور کسب تجربه و ایجاد سرمایه بهتر است برای مدتی به کارکردن برای دیگران به عنوان منبع درآمد شغل آرایشگری مردانه نگاه کنید. گرچه در این روش میزان درآمد آرایشگری مردانه چندان زیاد نیست، اما می تواند برای شما مزایای زیادی داشته باشد. به طور کلی کار کردن در مغازه آرایشگران دیگر می تواند به دو صورت زیر انجام بپزیرد:

 • اجاره صندلی
 • کارکرد درصدی بر روی صندلی

کار کردن در یک آرایشگاه با یک شریک

یکی دیگر از روش های برای رسیدن به درآمد از شغل آرایشگری مردانه افتتاح یک آرایشگاه به صورت شراکتی با یک فرد دیگر است. در این وضعیت افراد می توانند برای با هزینه و ریسک کمتری به افتتاح مغازه بپردازند. این روش کسب درآمد شغل آرایشگری مردانه می تواند از شیوه قبلی پر درآمد تر باشد.

کار کردن در آرایشگاه شخصی

بهترین روشی که بیشترین درآمد شغل آرایشگری مردانه به همراه خواهد داشت، افتتاح یک آرایشگاه به صورت شخصی وبه تنهایی است. در واقع در این وضعیت شما رئیس و کارمند خود خواهید بود و آزادی عمل زیادی خواهید داشت و ضمن آن نیازی نیست سود خود را با کسی شریک شوید. البته این روش از ریسک بالاتری نیز برخوردار است و توصیه نمی شود در همان ابتدای راه این کار را انجام دهید. اما پس از کسب تجربه می توانید به این مرحله از کار فکر کنید.

میزان در آمد یک آرایشگر مردانه در ایران چقد است؟

میزان درآمد یک آرایشگر مردانه در کشور ایران به موارد مختلفی بستگی دارد. البته این امر به ایران خلاصه نشده و به درآمد شغل آرایشگری مردانه در تمام دنیا قابل تعمیم است. به صورت خلاصه می توان گفت اگر تصور کنیم که یک آرایشگر مردانه در هر روز 10 نفر را اصلاح کند و به طور میانگین 300 روز در سال کار کند و از هر مشتری رقمی معادل 20 هزار تومان را به صورت میانگین دریافت نماید، چیزی در حدود 60 میلیون تومان درآمد خواهد داشت.

میزان در آمد آرایشگری در کشورهای اروپایی چقدر است؟

در مورد میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه در کشورهای اروپایی می توان گفت که این رقم نیز به کشوری که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. برخی از کشورها مکان های مناسب تری برای آرایشگران محسوب می شوند. این در حالی است که برخی دیگر از کشورهای کمتر برخوردار با میانگین درآمد کمتر، مقاصد کمتر مناسبی برای آرایشگران محسوب می شود. برای مثال یک آرایشگر مردانه در انگلیس می تواند سالانه چیزی حدود 24 هزار پوند درآمد داشته باشد.

مزایا و معایب شغل آرایشگری مردانه شامل چه مواردی است؟

شکی وجود ندارد که شغل آرایشگری مردانه نیز مانند سایر مشاغل از مزیت ها و مزایای زیادی برخوردار است. از میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه که بگذریم، باید بدانیم که این مزایا و معایب چیستند و آیا ورود به این شغل ارزشش را دارد یا خیر؟

مزیت های شغل آرایشگری مردانه چیست؟

به طور کلی می توان مزیت های زیر را برای آرایشگری مردانه متصور شد. این مزیت های می تواند کما بیش و برای افراد با شرایط مختلف مهمتر یا کم اهمیت تر تصور شوند:

 • درآمد شغل آرایشگری مردانه بسیار بالا است.
 • آرایشگری جزو شاد ترین مشاغل دنیا محسوب می شود.
 • آرایشگری چندان سخت و طافت فرسا نیست.
 • این شغل دشواری زمانی کارهای اداری را ندارد.

عیب های شغل آرایشگری مردانه چیست؟

معایب و مشکلات زیر نیز مواردی هستند که می توانید به عنوان ایرادات برای شغل آرایشگری مردانه متصور شوید:

 • آرایشکری شغل چندان تمیزی نیست.
 • در این شغل ممکن است با انواع مختلفی از افراد مواجه شوید.
 • میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه ثابت نیست.
 • این شغل سختی های زیادی دارد.

چه مواردی بر درآمد آرایشگری مردانه تاثیرگذار هستند؟

اگر بخواهیم در مورد میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه و عوامل تاثیرگذار بر آن صحبت کنیم، می توانیم به نکات زیادی اشاره نماییم. در مورد شغل آرایشگری آقایان باید بدانید که فاکتورهای زیر تاثیرگذارترین مسائل بر میزان درآمد خواهند بود:

 • محل قرارگیری آرایشگاه
 • تعداد مشتریان
 • تخصص آرایشگر
 • نرخ گذاری

1- محل قرارگیری آرایشگاه

محل واقع شدن مغازه می تواند از دو سو بر درآمد یک آرایشگر تاثیر گذار باشد. در واقع هر یک از این دو فاکتور از منظر جداگانه می توانند بر میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه تاثیرگذار باشند. این دو نکته شامل موارد زیر هستند:

 1. محدوده محل قرار گیری مغازه
 2. پر تردد یا کم تردد بودن محل

شکی وجود ندارد که آرایشگاه های موجود در مناظق شمالی شهر، درآمد مناسب تری از آرایشگاه های جنوب شهر خواهند داشت. این در حالی است که میزان درآمد شغل آرایشکری مردانه برای مغازه های واقع در مکان های پر تردد، به مراتب بیشتر از سایر نقاط شهر خواهد بود.

2- تعداد مشتریان

هرچه تعداد مشتریان بیشتری داشته باشید، عایدی شما بالا رفته و می توان گفت درآمد شغل آرایشگری مردانه برای شما بسیار زیاد خواهد بود. این امر به طور مستقیم به میزان تجربه و سال های کاری شما و به صورت غیر مستقیم به کیفیت خدمات از سوی شما بستگی خواهد داشت.

3- تخصص آرایشگر

هرچه خدمات تخصصی تری را به مشتریان خود ارائه دهید، پول بیشتری کاسب خواهید شد. در واقع برخی از خدمات به تخصص و مهارت بیشتری نیاز خواهد داشت. درآمد این خدمات که می توانند شامل یکی از موارد زیر باشند، به مراتب بیشتر از خدمات معمول هستند و می توانند میانگین درآمد شغل آرایشکری مردانه را به طور قابل توجهی بالا ببرند:

 • گریم دامادا
 • خدمات مواد شیمیایی مانند رنگ و کراتینه مو
 • موارد مراقبتی از مو
 • موارد مراقبتی از پوست

4- نرخ گذاری

نرخ گذاری نیز یکی دگیر از عوامل تاثیرگذار بر درآمد نهایی هر آرایشگر است. درواقع شما می توانید با نرخ گذاری صحیح، حد متعادلی از جذب تعداد بیشتری مشتری و همچنین درآمد کافی را برای خود و آرایشگاه مردانه تان فراهم نمایید. این امر مستلزم رعایت نکات مدیریتی و تجربه کافی است.

نتیجه گیری: درآمد شغل آرایشگری مردانه به فاکتورهای مختلفی وابسته است

همانطور که متوجه شدید، میزان درآمد شغل آرایشگری مردانه به فاکتورهای مختلفی وابسته است. استفاده از نکاته ذکر شده در این مطلب می توان به شما کمک کنید، درآمد خود را از طریق این شغل افزایش دهید و به سطح کافی برسانید. فراموش نکنید که در این حرفه نیز، مانند سایر مشاغل، صبر و تحمل برای کسب تجربه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود و می تواند شما را در راه رسیدن به خواسته هایتان یاری کند.

4 Comments

 1. علی گفت:

  ایا ارایشگری مردانه شغل خوبی است؟ من به تازگی قصد شرکت در کلاس های آرایشگری شما را دارم ولی مطمئن نیستم.

  • فرهاد غلامی گفت:

   درآمد آرایشگری مردانه در ایران به حدی است که می توان این شغل را یکی از مشاغل مناسب نامید، این در حالی است که شغل آرایشگری مردانه یکی از مشاغل شاد و پر انرژی است، با این وجود تصمیم گیری در مورد اینکه این شغل یک شغل خوب است یا خیر، کاملاً به این پرسش وابسته است که آیا به آن علاقه دارید، یا خیر.

 2. sasan گفت:

  درآمد آرایشگاه مردانه حدوداً چقدر هست؟؟؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   درامد ارایشگری به عوامل مختلفی وابسته است. از عوامل مختلف تاثیر گذار بر درآمد آرایشگری مردانه می توان به میزان و تعداد مشتریان، تجربه آرایشگر و محل قرار گیری آرایشگاه مردانه اشاره کرد. با این وجود درآمد کوچکترین آرایشگاه ها نیز به حدی است که می توان این شغل را به مراتب مناسب تر از شغل های دیگر دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.