جنس پوست صورت
شناخت پوست صورت : پوست صورت چرب، مختلط و خشک
می 27, 2020
تیرگی دور چشم
تیرگی دور چشم : روش درمان سیاهی دور چشم
می 29, 2020

انواع مختلف شانه های آرایشگری کدامند؟

انواع شانه های موی سر

داشتن موهای زیبا، می تواند چهره افراد را، تا حد زیادی جذابتر کند. جدای از کوتاهی مو و مدل کلی آن، برای حالت دادن به موها، به وسایل خاصی احتیاج خواهید داشت. یکی از تاثیر گذارترین این وسیله ها، شانه ها و برس ها هستند. در واقع تجربه فرد در حالت دهی به مو، می تواند، تنها در زمان وجود ابزار مناسب، نمود صد در صدی پیدا کرده و نتیجه ای مطلوب را بر جای بگذارد. در این مطلب می خواهیم شما را با انواع شانه های آرایشگری آشنا کنیم و ببینیم که هر کدام از این شانه ها، برای چه مصارفی مناسب هستند.

دسته بندی انواع مختلف شانه آرایشگری

به طور کلی می توان گفت که انواع شانه آرایشگری را می توان بر اساس ویژگی های زیر دسته بندی کرد:

  • جنس
  • حالت
  • و اندازه

ترکیب این موارد در حالت های مختلف، می تواند مدل های متنوعی از شانه ها را به وجود بیاورد، که در ادامه به بیان توضیحات بیشتری در این مورد خواهیم پرداخت.

شانه های آرایشگری از چه موادی ساخته می شوند؟

اگر بخواهیم از نظر جنس مواد سازنده به بررسی شانه های آرایشگری بپردازیم، باید بگوییم که این وسایل به طور کلی از یکی از مواد زیر ساخته خواهند شد:

  • شانه های چوبی
  • شانه های فلزی
  • شانه های پلاستیکی
  • و شانه های ترکیبی

نکته ای که باید در زمان انتخاب جنس شانه به آن توجه کنید، این است که شانه هایی از جنس های مختلف، می توانند تاثیرات مختلفی بر روی موهای شما بگذارند.

شانه مو چوبی په ویژگی هایی دارد؟

شانه های چوبی به طور معمول دارای مزایای زیادی هستند. این شانه ها که ممکن است از انواع مختلفی از چوب ها ساخته شوند، در تماس با موی سر بار الکتریکی ایجاد نکرده و به موهای شما آسیبی نمی رسانند. تنها معایب احتمالی برای این نوع از شانه های موی سر می تواند شامل گران بودن و سختی در نگهداری آن ها باشد.

شانه مو فلزی چه ویژگی هایی دارد؟

بزرگترین مزیت شانه های فلزی مو دوام بالا و عمر بسیار زیاد آن ها است. از معایب این شانه ها می توان به این مورد اشاره کرد که به علت رسانایی بالای فلزات در زمان کار با سشوار نمی توان از این نوع شانه ها و برس ها استفاده کرد زیرا این نوع شانه ها داغ شده و به ریشه مو و پوست سر آسیب می رساند.

شانه مو پلاستیکی چه ویژگی هایی دارد؟

شانه های پلاستیکی معمولاً بسیار ارزان هستند و از عمر نسبتاً بالایی نیز برخوردار می باشند. بر خلاف شانه های فلزی، این نوع از شانه ها در زمان سشوار کشیدن داغ نخواهند شد، اما به دلیل ایجاد الکتریسیه ساکن، نمی توان موها را به طرزی ایده آل به وسیله آن ها، حالت دهی کرد.

شانه های مختلط یا ترکیبی به چه معنا هستند؟

شانه های مختلط یا ترکیبی شانه هایی هستند، که بخش هایی از آن ها از یک جنس و بخش دیگرشان از جنسی دیگر ساخته شده است. در واقع در این وسایل تنها بخشی که با مو تماس دارد مهم است و جنس بخش های دیگر در فرایند حالت دهی تاثیری نخواهد داشت.

انواع مختلف شانه ها با توجه به کاربرد کدامند؟

همانطور که پیشتر گفتیم، نوع جنس سازنده شانه، تنها ملاک برای دسته بندی این ابزار آرایشگری نیست و حالت و اندازه نیز می تواند در دسته بندی آن تاثیر گذار باشد. ترکیب این دو ویژگی می تواند کاربری های مختلفی را برای شانه ها ایجاد کند. در ادامه به توضیحاتی در این مورد خواهیم پرداخت.

شانه تخت

از این نوع شانه ها برای کوتاه کردن موها استفاده می شود. این نوع شانه به دلیل قطر کم می تواند راحت در دست کنترل شود و به این ترتیب، امکانی را فراهم می آورد که طی آن بتوانید بدون کشیده شدن شانه به کف سر، موها را در جهت دلخواه حرکت دهید.

شانه های جیبی

شانه های جیبی دارای انواع مختلفی هستند. دو دسته اصلی این شانه ها را شانه های برسی دستی و شانه های تاشو تشکیل می دهند. این دسته از شانه ها به واسطه اندازه کوچک خود، به سادگی در جیب شما جای خواهند گرفت.

شانه های دم باریک

در این شانه ها به جز بخش دندانه ها که کاملاً مشابه شانه های تخت است، یک دم باری و بلند تعبیه شده است. از این دم برای تقسیم بندی موهای بلند در زمان کوتاهی و همچنین در زمان رنگ آمیزی موهای بلند استفاده می شود.

شانه‌های تخت دندانه درشت

این نوع از شانه ها فارق از شکل ظاهری و دسته دار بودن یا بدون دسته بودن، تنها با هدف حالت دادن به موهای ضخیم ساخته شده اند. این نوع از شانه ها دندانه هایی درشت با فاصله زیاد دارند و به دلیل استفاده بر روی موهای ضمخت، بهتر است از نوع دسته دار آن ها استفاده کنید، که راحت تر کنترل می شوند.

شانه حجم دهی یا شانه پوش

پوش دادن می تواند حجم موها را بیشتر از حالت معمول نشان دهد و به همین علت است که از این شانه برای حالت دادن به موهای کم پشت استفاده می شود. البته ممکن است در برخی از مدل های خاص، این کار برای پف دار کردن حالت موها استفاده شود و دلیل این کار حجم کم موها نباشد.

شانه فر یا همان شانه های  گرد

بسته به نوع کاربرد، شانه های فر را می توانید در قطرهای مختلفی تولید شوند. این شانه ها می توانند دارای دانه های متراکم یا کم تراکم باشند و انواع آن می توانند با اهداف متفاوتی استفاده شوند. این شانه به طور معمول در زمان سشوار کشیدن موها برای کمک به صاف کردن موها مورد استفاده قرار می گیرد و انواع پر تراکم تر آن ها در زمان کار بر روی موهای پرپشت استفاده می شود.

نتیجه گیری: انواع مختلف شانه های مو برای کارهای مختلفی ساخته شده اند

شانه ها در انواع و اشکال مختلفی تولید و روانه بازار می شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. استفاده از شانه مناسب در زمان کار کردن بر روی موهای مشتریان می تواند تاثیر زیادی بر روی نتیجه نهایی داشته باشد. امیدواریم مطلبی که در مورد انواع مختلف شانه های آرایشگری مطالعه کردید، برای شما هنرجویان دوره آموزش آرایشگری مردانه مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.